Search
Close this search box.

فرآیند تبرید

اینترکولر و افترکولر

اینترکولر و افترکولر

برای تجهیزات خنک­ کننده گاز در ایستگاه­های کمپرسور جهت حذف گرما از جریان گاز در مراحل فشرده ­سازی سیال (اینترکولر) یا پس از مرحله فشرده­ سازی (افترکولر) استفاده میشود.

در بسیاری از موارد کاربردی که از موتورهای با قدرت بالا بهره می­گیرند، از یک نوع اینترکولر و یا افترکولر استفاده می­کنند. این دستگاه­های مفید برای کنترل درجه حرارت و تنظیم سطح ایمنی مناسب هستند. بسیاری از محصولات را می­توان برای یک پروژه خاص سفارشی برای ارائه بالاترین میزان بهره­وری استفاده کرد. اینترکولر معمولا برای حذف گرمای تولید شده در حین مراحل مختلف کمپرسور طراحی میشود در حالی که افترکولر برای حذف گرما پس از فرآیند فشرده­سازی مورد استفاده قرار می­گیرد. از آنجا که اینترکولر و افترکولر در موارد کاربردی کمپرسور هوا ایده ­آل هستند، بسیاری از تولیدکنندگان این محصولات را برای طیف وسیعی از کمپرسورهای هوا ارائه می دهند.

دو نوع اساسی اینترکولر و افترکولر برای اهداف صنعتی وجود دارد: هواخنک و آب خنک.

اینترکولر و افترکولر هواخنک، با استفاده از هوای محیط برای خنک کردن هوای فشرده شده از یک کمپرسور هوا، شرایط مناسبی را ایجاد می­کند. در اینترکولر آب خنک متداولترین طرح برای هوای فشرده، مبدل حرارتی پوسته و لوله است. اینترکولر آب خنک شامل یک پوسته با یک سری از لوله ها در داخل آن است. از مزایای استفاده از اینترکولر آب خنک می توان به انتقال حرارت بهتر و عدم نیاز به برق اشاره کرد.

بخش های کاربردی

تجربه

نصب و توسعه انواع پروژه های تهویه ای

هدف گذاری در  ارائه بالاترین کیفیت خدمات پس از فروش فعال

پروژه
+ 0
سازمان و نهاد
+ 0
پیمایش به بالا